Bushcrafter Olmak İster misiniz?

Bushcraft Nedir?

Sözlükte tam anlamıyla bir karşılığı olmamasına rağmen bushcraft ‘hayatta kalma hüneri’ olarak adlandırılır.

Hayatı idame ile arasındaki en önemli fark, az ekipmanla doğada yaşama sanatı olmasıdır. Bushcraft felsefesinin başında doğada rahat yaşamak vardır.

Günümüzde ağırlıkla orman kampı yapan kişiler tarafından benimsenen bushcraft yaşam biçimi; az ekipmanla çok iş mantığı üzerine hareket edilmek üzerine kurulu olmasına rağmen uygulamada çok başarılı olduğu söylenemez. 

Bushcraft kelimesi, içerisinde birçok farklı beceriyi barındırmaktadır; doğal araçlarla ateş yakmak, balta bıçak testere gibi aletlerin kullanımları, su arama/temin etme, yön bulma, ahşap oymacılığı, doğal ip/halat yapımı bunlardan bazılarıdır.

Barınakta uyumak, ateş yakmak gibi işler ciddi bir dayanıklılık ister. Yay matkabı ile birkaç dakika içinde yakılan ateşler aslında uzun süren bir sabır testidir. Zamanla bilgi, tecrübeniz ve hüneriniz artacaktır. Böylece iyi bir bushcrafter olacaksınız.

Şehirdeki konforun ötesinde doğa ile bağ kurarak keyif aldığın şeyleri pratik doğal çözümlerle yapmaya çalışmak çok rahatlatıcı ve dinlendirici bir faaliyettir. Bu güzel faaliyeti yapmaya karar verdi iseniz Temin Doğa Sporları cepte webte hep yanınızda.

Doğaya saygıda kusur etmeden Temin ile hep doğada kalın

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak
için lütfen e-bültenimize ücretsiz üye olun!

3d secure Visa Mastercard Bonus Axess World Card Finans Maximum
Temin Doğa Sporları

© 2018 TEMİN

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.